Rejestracja  


  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
4 Uniwersalnych Porad "Jak byś lepszym"

#1
Witam,
w tym poradniku chciałbym wam pokazać 4 uniwersalnych porad "Jak byś lepszym".
Wszystkie porady jakie napisze w tym temacie, wywnioskowałem z mojego doświadczenia oraz stażu na serwerze RPGv2.
Ok, zaczynamy:

1. Rób systematycznie misje

Systematyczne robienie misji, daje dużą przewagę nad innymi graczami.
Głownie dla tego, że są źródłem yarnów i różnych wartościowych przedmiotów.
Znam wiele osób, które mają 10 lvl+, a jeszcze nie zrobiły misji z zabijaniem wilków na Marmurze.
Teraz mają bardzo ciężko, ponieważ z wilków już nie mogą zdobyć Marmurów Polimorfi, przez co są zmuszeni kupować za kosmiczne ceny Marmury Wilka.
Może i nie kosmiczne, aczkolwiek marmury te, są takie drogie dlatego że wiele osób nie zrobiło tej misji.
Mając na myśli misje, nie tylko chodzi mi o te główne u strażnika grodu.
Przykładem mogą być misje u biologa. Za zrobienie misji u biologa z Brązowymi Grzybami, jest 10.000 yarnów oraz +10 do szybkości poruszania się.
Na pewno bonus ten może nam się przydać.
Chciałbym też dodać, że nie które misje dają dodatkowe możliwości, np. zrobienie gildii.

2. Systematyczne zdobywanie i ulepszanie ekwipunku

Jak wiemy, w grach RPG zdobywamy poziomy.
Tym wyższy mamy poziom, tym trudniejsze są potwory.
Czasami możemy dojść do takiej sytuacji, że nie będziemy mogli swobodnie expić na damy expowisku, nawet z miksturami.
Więc dlatego ważne jest systematyczne ulepszanie naszego ekwipunku, co jest postawą naszej postaci do pięcia się w "górę".
Mając na myśli ekwipunek, chodzi mi też o dosyć ważna biżuterie.
Jak by ktoś nie wiedział o co chodzi z biżuterią, tutaj KubusiekMonster napisał poradnik: http://www.pvp.iq.pl/thread-60.html
Czasami też warto zainwestować w wzmocnienia przedmiotów, aby ulepszyć swoją broń ewentualnie zbroje.
Warto też inwestować w sztukę combo, która dodaje większe obrażenia oraz szanse na odrzucenie wroga podczas ataku.
To samo tyczy się polimorfi, dobrze rozwinięta polimorfia pomaga zaoszczędzić na marmurach.
Chciałbym też dodać o częstym czytaniu KU, ponieważ umiejętności tzn. skille są też dosyć ważne.

3. Ulepszanie przedmiotów u kowala

Cóż, znam wiele osób, które spaliły swoją najlepsza broń u kowala, bo myślały "a może się uda".
Przez co byli zmuszeni używać o wiele słabszej broni.
Gdy mamy powiedzmy Złodzieja Dusz +0, i Broń Tytana +0 to lepszą bronią jest złodziej dusz.
Więc dlatego lepiej próbować ulepszyć Broń Tytana, ponieważ podczas nieudanej próby ulepszenia mamy lepszą broń.
Gdyby spaliło nam Złodzieja Dusz, jesteśmy zmuszeni używać tej słabszej.
A gdyby nam ulepszy powiedzmy tą Broń Tytana z +0 na +1, mamy lepszą broń.
Gdy będziemy chcieli zdobyć lepszą broń, nie będziemy ulepszać tytana na +2, tylko naszego złodzieja na +1.
Niektórzy uważają, że bez podjęcia ryzyka nic się nie osiągnie.
Częściowo mają racje, czasami trzeba trochę zaryzykować.
Aczkolwiek wydaję mi się, że lepiej grać trochę bardziej "bezpieczniej".
Takich zasad mogę rozpisywać dużo, jednak jest jedna uniwersalna.
Przed ulepszeniem - myśl.
Jakiego będą tego skutki i konsekwencje, jeśli broń zostanie spalona jaki kiedy zostanie ulepszona.

4. Odpowiednie inwestowanie naszego czasu

Kolejna ważna rzecz, odpowiednie inwestowanie naszego czasu.
Jeśli powiedzmy mamy jeszcze 10 minut na granie, nie idziemy od razu na orki.
Lepiej np. na spokojnie po szkole, iść na te orki na min. 30 minut.
Wydaję mi się że pójście na orki na 10 minut jest nieopłacalne.
To samo tyczy się KC, oraz Atlantydy.
Jeśli zaraz wiemy, że będziemy musieli odejść od komputera - po prostu tego nie robimy.
A co mamy robić przez te 10 minut ?
Możemy iść do kopalni nakopać trochę rud, możemy też łowić ryby, możemy zrobić misje dzienną, możemy też robić misje.
Polecam nie biegać po spawnie i skakać po budynkach jak jakaś wiewiórka, tylko iść łowić ryby lub robić po prostu inną pożyteczną rzecz.

Tak wiem że trochę mało porad, ale większość jest bardzo ogólnych i uniwersalnych.
Mam nadzieje że poradnik komuś w jakimś stopniu się przyda.

#2
Yanek, kolejny raz zrozumiałem twój poradnik. Bardzo dobrze się spisujesz jako GRACZ mam nadzieję, że to się zmieni  :P   Twoje poradniki są rozpisane, szczegółowe oraz można z nich dużo rzeczy zrozumieć . Yanek od mnie masz WIELKIEGO + za to, że jesteś tak bardzo aktywny. Twoje poradniki mi się bardzo podobają i liczę na takich więcej. Poradnik jak najbardziej Przydatny :#  
Z poważaniem i wyrazami szacunku
Prototyp1337

#3
Niby wszystko okej, ale uważam że owy porządki nie ma najmniejszego sensu, to chyba wiadome, że trzeba ulepszać przedmioty, robić misje. Ogólnie to nie wiem, czy ten poradnik się przyda, ale + dla Ciebie.

#4
(26-02-2017, 18:41)WhysoN napisał(a): Niby wszystko okej, ale uważam że owy porządki nie ma najmniejszego sensu, to chyba wiadome, że trzeba ulepszać przedmioty, robić misje. Ogólnie to nie wiem, czy ten poradnik się przyda, ale + dla Ciebie.
_________________________
Pozdrawiam Telefon123
Max LVL V
Były Support V1 

Jeśli pomogłem zostaw mi +rep

#5
Bardzo ładnie piszesz te poradniki. Starasz się, by były one przejrzyste, a także dobrze zrozumiałe dla innych użytkowników. Widać, że się starasz. Dostajesz wielkiego +.
[Obrazek: qKygmFK.png]
Road to [CEO]


#6
Twoje poradniki są dobrze napisane, staraj się dalej i mam nadzieje, że administracja doceni twoje wysiłki.

#7
Poradnik przejrzysty, treściwy, lecz niezbyt pomocny. Chyba każdy wie, że  należy robić misje oraz ulepszać swój ekwipunek.
Z poważaniem,
meduza




#8
Poradnik jest naprawdę przydatny na mniejsze LVL.
Dodam że ja na poziomie 30 robiłem misje które powinienem zrobić na 10 LVL.

#9
Boże, Ty to widzisz i nie grzmisz? Co to za bzdury?

Teraz mają bardzo ciężko, ponieważ z wilków już nie mogą zdobyć Marmurów Polimorfi, przez co są zmuszeni kupować za kosmiczne ceny Marmury Wilka.
Może i nie kosmiczne, aczkolwiek marmury te, są takie drogie dlatego że wiele osób nie zrobiło tej misji.
Skąd Ty to bierzesz? Jak nie mogą zdobyć? Jak są zmuszeni do kupowania? Totalna bzdura, marmurki dropią i gracz nie jest zmuszany do kupna. Poza tym Miasto Drugie jest dostępne od 30 lvl.
Yanek proszę Cię, jak piszesz poradnik to sprawdz błędy. W tym poradniku jest ich jak mrówek. Chyba od dziś zostanę Twoim osobistym krytykiem. Bój się xd

#10
Poradnik nawet dobrze opisany i myślę, że przyda mi sie podczas startu gry na v2.

+



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości