• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

System Towarzyszy/Zwierzątek.

Witam , już kiedyś pisałem na serwerze o takim systemie jednak było to bez wiekszych szczegołów jak miałoby to wyglądać.

Są 2 rodzaje towarzyszy :
Spokojny towarzysz zwieksza jedynie statystki gracza nie może atakować przeciwników. Do towarzyszy spokojnych można dodać :
- świknę
- Kurczaka
- Ocelota
Agresywny Towarzysz zwieksza statystyki i może atakować przeciwników ale jedynie wtedy gdy ktoś zaatakuje jego własciciela lub własciciel zaatakuje przeciwnika Obrażenie jakie nasz towarzysz zadaje jest to tylko 20% obrażen jakie może zadać jego własciciel .Towarzysz ten może już pomagać swojemu włascicielowi w expieniu przez zabijanie potworów . Do towarzyszy agresywnych można dodać
- Zombie
- wilk
-szkielet

Na serwer można dodać Npc o nazwie "trener" lub coś innego u którego po osiągnieciu 25 poziomu (Nie koniecznie ten poziom musi być) dostajemy misje na zabicie 2500 świnek z expowiska na bagnach , po ukonczeniu misji wracamy do niego i w nagrode możemy wybrać sobie jakiegoś towarzysza typu "spokojnego" i otrzymujemy Pieczęć Towarzysza. Po kliknięciu PPM na pieczęć gracz otrzymuje swoje zwierzątko świnke/kurczaka/ocelota  które jest towarzyszem "spokojnym" i na 1 poziomie towarzysza świnka/kurczak/ocelot są małymi zwirzakami  , które na 5 poziomie rosnia i sa juz normalnych rozmiarów.( Jak zwykła świnia kurczak czy ocelot w minecrafcie xD)
W menu pod komendą /towarzysz , / zwierzak itp. Możemy sprawdzić poziom naszego towarzysza jakie statystyki nam daje (Obrona , atak , regeneracja itd.) , możemy nazwać swojego towarzysza jak chcemy.(Jeśli ktoś ma jakieś pomysły co do opcji w menu prosze smiało pisać). Naszego towarzysza możemy expić , otrzymuje on 1 pkt doświadczenia za zabitego potworka przez nas, żeby osiągnąć 2 poziom trzeba wbić 500 pkt doświadczenia na 3 poziom 2500 pkt doświadczenia , 4 poziom 12500 pkt doświadczenia i na 5 maksymalny poziom 62500 pkt doświadczenia.(UWAGA. Jeśli posiadamy towarzysza typu agrewysnego to zabite przez niego stworzenia nie dają mu pkt doświadczenia , , w skrócie zwierzak nie może sam siebie expic) Towarzysza typu agresywnego moża kupić u "trenera" za odpowidnią sumę yarnów (250 000).

Wraz z poziomiem towarzysza (Agresywnego i spokojnego) wzrastają statystki jakie własciciel otrzymuje: 
Poziom 1 : Siła:2 , Ochrona:6 , regeneracja: 2.
Poziom 2 : Siła: 4, Ochrona:10 , regeneracja: 4,
Poziom 3 : Siła: 6 , Ochrona: 14 , regeneracja: 6,
Poziom 4 : Siła: 8 , Ochrona : 18 , regeneracja: 8,
Poziom max.5 : Siła:12 , Ochrona :25, regeneracja: 12.

U towarzyszy typu agresywnego wzrastają róznież jego obrażenia :
Poziom 1 , 20% obrażeń własciciela ,
Poziom 2 , 25% obrażeń własciciela ,
Poziom 3 , 30% obrażeń własciciela ,
Poziom 4 , 35% obrażeń własciciela ,
Poziom max.5 , 50% obrażeń własciciela.

Statystyki jak i obrazenia towarzyszy ustali marsonix ( O ile spodoba mu się ten pomysł) ja tylko podałem moją wizję tego systemu.
Odpowiedz

Pomysł wydaje się ciekawy Smile
Jestem na tak
[Obrazek: UIhwHUp.png]
#Autorskie
zapraszam do +rep
Odpowiedz

W sumie o tym nie pomyślałem ale nic nie stoi ma przeszkodzie aby zablokować takie cos , wystarczy , że po 2 min jak się nie ruszamy nasz towarzysz znika i musimy go znowu przywoływać przy pomocy menu towarzysza.Nie wiem o co ci chodzi z gospodarką serwera , masz misje dzienne do tego misje poboczne i główne , tyle kasy się na tym zarabia , że szkoda słów nie wspomne tu już o eventach , które są organizowane co jakiś czas.
Odpowiedz

Jestem za wprowadzeniem tego jak najszybciej pomysł genialny szczerze też miałem podobny pomysł.

Serwer powoli staje się nudny i moim zdaniem takie pomysły dodałyby sporo zabawy.
Odpowiedz

Na nie. Stoisz na afku i towarzysz ci expi. chyba, że dało by się to jakoś zablokować.
Odpowiedz

Gdybyś przeczytał wszystkie wypowiedzi w tym wątku to byś wiedział ze wspomniałem o takiej blokadzie aby towarzysz nie mógł nas expic podczas gdy my afczymy.
Odpowiedz

Na nie, ponieważ źle to wpłynie na serwer i jest to poniekąd zmodyfikowana kopia pomysłu SzybkiegoBanana.
Pomogłem?
Daj Rep+
Odpowiedz

@up
Po pierwsze, nie wiesz skąd autor wątku czerpał inspiracje.
Mi się wydaję że czerpał z gry Metin2, ale to tylko moje przeczucie.

@top
Napisałem dosyć podobny temat, mimo to moje "zwierzątka" się dosyć mocno różniły, i byłoby można na nich jeździć oraz będzie może je zdobyć jedynie w wyznaczonych godzinach.
Ogólnie, pomysł jest ciekawy i godny realizacji.
Chciałbym Ci zaproponować małe zmiany/dodatki:

Blokada na wulgarne nazwy Towarzyszy/Zwierzaków

Chyba nie muszę o się rozpisywać o co chodzi, wulgaryzmy byłby zabronione w nazwach petach.

Dopalacze dla petów:

W IS lub też w inny sposób będzie można zdobyć Pożywkę dla naszego peta, po użyciu Pożywki nasz pet większa swoje statystki o 30%/50%/75% (w zależności od pożywki) na 12h.
Odpowiedz

Cały ten system zaiwrząt lekko zaczerpnięty z gry 4story (Polecam fajne RPG) i 1 raz słysze "poniekąd zmodyfikowana kopia pomysłu SzybkiegoBanana." Nie gram ja jego serwerach i jak już to w 4story od 2009/2010 jest system towarzyszy więc prawdopodobnie sam SzybkiBanan zaczerpnął pomysł na te zwierzątka z tej własnie gry.
Odpowiedz

gdyby tak dac jakis anty afk to pomysl jak najbardziej fajny Big Grin
[Obrazek: UIhwHUp.png]
#Autorskie
zapraszam do +rep
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości