Ankieta: Czy chcesz by zmieniono sposób karania graczy?
Ankieta jest zamknięta.
Zdecydowanie tak!
57.14%
12 57.14%
Jest mi to obojętne.
28.57%
6 28.57%
Aktualny system jest dobry.
14.29%
3 14.29%
Razem 21 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

System kar i sposób karania graczy

Temat dotyczy zarówno RPG v1 jak i RPG v2, jednak do działu z RPG v1 dla większego zasięgu i poznania szerszego zakresu opinii, a nie ma sensu spamić i robić dwa od dzielne tematy skoro treść będzie identyczna. (różnica będzie tylko dotyczyć punktu drugiego)

Chciałbym zaproponować pewne zmiany w systemie i sposobie karania graczy.
1.Słowo spam przywrócone do łask?:

Nie rozumiem, czemu słowo „spam” zastąpiono słowem „flood” ja rozumiem, że chcecie wyglądać jak najbardziej profesjonalnie, ale powszechnie używa się słowa spam, a z frazą „flood” kojarzą się głównie ataki hackerskie (przynajmniej mi) z racji, że działania, pod którego podchodzą pod flood (i obchodzą podstawowe zabezpieczenia) to np. atak botów, które spamią reklamami (starsi gracze na pewno pamiętają tematy, w których nagle pojawiały się dziesiątki stron zaspamione przez boty reklamujące wiagre), czy też działania o podobnym charakterze, co ataki typu DoS/DDoS

2. Przepisanie regulaminu w formie tematu:

Myślę, że nie będzie to jakoś specjalnie wymagające, a zastąpienie zdjęcia regulaminu z serwera tradycyjnym tematem poprawi jego estetykę i czytelność.

3.Banowanie i odwołania od blokady konta:

Myślę, ze aktualny system karania graczy jest piętą achillesową serwerowni. Mianowicie  często na forach widzę, że aktualny system karania graczy jest postrzegany przez potencjalnych graczy, jako strasznie kuriozalny. Czemu? A no, dlatego, że większe szanse ma gracz, który się przyzna do cheatów niż ten, który stwierdził, że administrator się pomylił. (Ja wiem, że ban na pewno nie był za nic, ale pamiętajmy, ze jesteśmy tyko ludźmi i każdy może się pomylić). W tej sprawię mamy dwie propozycję zmiany.

A) Na większości Polskich serwerów stał się popularny odmienny system banowania graczy, mianowicie, jeśli administrator zaczyna podejrzewać, gracza o posiadanie niedozwolonego oprogramowania, przenosi go do specjalnego pokoju, gdzie każe mu wybrać jeden ze sposobów tego by administrator mógł go sprawdzić. Oczywiście gracz zaraz po takim podejrzeniu ma możliwość przyznania się do owych cheatów i zostanie łagodniej potraktowany, a jeśli nie administrator sprawdza jego komputer np. oprogramowaniem TeamViewer, (jeśli dobrze pamiętam nazwę) lub każe udostępnić ekran np. komunikatorem typu Skype czy Curse. Oczywiście, jeśli użytkownik celowo będzie utrudniał przeprowadzenie kontroli (będzie to widać) lub „ucieknie” to w trybie natychmiastowym zostaje ukarany jakby te cheaty posiadał i się nie przyznał.

B) Zamiast tworzyć sztuczną aktywność na forum przez tematy o odwołanie się od kary, można po prostu za pierwszym razem dać łagodniejszą (czyt. czasową) kare, od, której nie można się odwołać, a jeśli gracz nie zmieni swojego zachowania to w końcu dostaje permanentną blokadę konta.

4.Wyciszanie graczy (Mute):

Chciałbym poprosić o przywrócenie opcji wyciszenia gracza. Czemu? Bo, jeśli wykazuje się toksycznym zachowaniem czy też sprzecznym z regulaminem, jedynie na czacie nie zakłócając rozgrywki w żaden inny sposób to nie widzę potrzeby banowania go skoro istnieje alternatywna metoda kary, która zapobiega utracie graczy (gracz dalej może cieszyć się rozgrywką z tą różnicą, że nie może się udzielać społecznie na serwerze). Oczywiście, jeśli gracz został wyciszony już po raz, któryś z kolei i nie wyciągnął wniosków ze swojego zachowania to należy oczywiście rozważyć opcję zbanowania go.

Co do samego systemu kar jakie moim zdaniem powinno się stosować to nie widzę potrzeby, a zarazem konieczności opisywania go, dopóki nie dowiem się jak te pomysły się przyjmą, jednakże chętnie wysłucham waszych propozycji.

@Edit

Ostatnio zauważyłem, że Brakin często wspomina, że anty knock to nie musi być cheat lecz efekt obumarcia, a ostatnio bardzo często widzę skargi gdzie ten "anty knock" jest głównym powodem do zbanowania co może być tak naprawdę mylone z wymienionym wcześniej efektem. Jest to moim zdaniem poważny powód, by jak najszybciej zmienić sposób sprawdzania graczy pod względem niepożądanego oprogramowania, więc prosiłbym o jak najszybsze rozpatrzenie tego ze strony administracji.
[Obrazek: A1VY7ut.jpg]

[Obrazek: 76561198096023534.png]
Odpowiedz

1 i 2 podpunkt to są mi obojętne, ale w trójce właściciel powie Ci, że "Nie będziemy komuś grzebać w plikach" to jest bezsensowne bo ktoś daje na to zgodę, ale cóż poraadzić na właściciela
Odpowiedz

Twój pomysł zostanie przeanalizowany z naszą administracją.

(05-04-2017, 15:54)MrNicePYLY napisał(a): 1 i 2 podpunkt to są mi obojętne, ale w trójce właściciel powie Ci, że "Nie będziemy komuś grzebać w plikach" to jest bezsensowne bo ktoś daje na to zgodę, ale cóż poraadzić na właściciela

Masz rację, nie mamy zamiaru nikomu grzebać w plikach.
Odpowiedz

(05-04-2017, 16:09)MaRsOnIx napisał(a): Twój pomysł zostanie przeanalizowany z naszą administracją.

(05-04-2017, 15:54)MrNicePYLY napisał(a): 1 i 2 podpunkt to są mi obojętne, ale w trójce właściciel powie Ci, że "Nie będziemy komuś grzebać w plikach" to jest bezsensowne bo ktoś daje na to zgodę, ale cóż poraadzić na właściciela

Masz rację, nie mamy zamiaru nikomu grzebać w plikach.

Jak już wspomniałem TeamViewer jest tylko jedną z możliwości, co do pierwszego sposobu zostaje jeszcze udostępnianie ekranu, które pozwala sprawdzić gracza z poziomu gry i nie musi udostępniać administracji dostępu do żadnych prywatnych plików.

Odpowiedz

1. Istnieje coś takiego na serwerze jak flood, ponieważ dostosowany jest do niego trafikator kar. Mi osobiście "flood" nie kojarzy się z jakimiś atakami botów czy coś. Flood jest też używany, ponieważ myślą, że jeżeli ktoś administracji wyrzuci ich z serwera za spam to się pomylił.

2. Tak to akurat mi się spodobało, ponieważ wtedy regulamin jest o wiele czytelniejszy i estetyczny.

3. Myślę, że ten pomysł jest w miarę ciekawy i godny realizacji. Wtedy osoba sprawdzająca wiedzialaby na 100% czy gracz ma cheaty.

4. Pomysł osobiście mi obojętny ponieważ za to jest kick później tempban
Z poważaniem i wyrazami szacunku
Prototyp1337
Odpowiedz

(05-04-2017, 17:53)Prototyp napisał(a): Dobrze gada. Lecz na ten czas chciałbym spróbować z tym trafikatorem gar, które gracz wymyślił. Tak ogólnie jest mi to obojętne.

Chciałbym prosić byś ponownie wyraził swoje zdanie, jednak tym razem zachowując poprawną składnie i sens zdania.

@TOP

Dodano punkt 4 na temat wyciszania graczy

Odpowiedz

Przydatne Usmiech
meduza napisał 05-04-2017, 20:04:
Post nie wnosi nic do tematu.
Odpowiedz

(05-04-2017, 19:30)DeadPool2k17 napisał(a): Przydatne Usmiech

Prosiłbym o bardziej konstruktywne opinie.

Odpowiedz

1. Dla mnie to bez różnicy.

2. Można to przepisać.

3. Bezsensowny pomysł. Czasami zdarza się, iż mam kilku/kilkunastu graczy do sprawdzenia, a nie dam rady sprawdzić wszystkich. Taki opcja sprawdza się na serwerach gdzie jest duża liczba moderatorów.

4. Szczerze mówiąc przyda się taka funkcja. Myślę, iż wpłynie to na "toksycznych" graczy, a dzięki temu rozgrywka stanie się atrakcyjniejsza.
Z poważaniem,
meduza
Prawilny KidMod serwera RPG v2

Odpowiedz

Jeśli chodzi o słowo "flood", to myślę, że używanie go jeśli ktoś jednorazowo napisze np. 8 kropek jest lekką przesadą. Jeśli już, to nazwałbym to zaśmiecaniem czatu lub spamem.

Co do przywrócenia mute'a jestem nastawiony pozytywnie, bo zablokowanie komuś czatu na choćby 5 minut zazwyczaj jest dla użytkownika większą karą niż kick.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości