Ankieta: Zmiany w Taryfikatorze kar
Ankieta jest zamknięta.
Jestem za!
80.00%
8 80.00%
Nie mam zdania.
10.00%
1 10.00%
Jestem przeciw!
10.00%
1 10.00%
Razem 10 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zmiany w Taryfikatorze kar

Chciałbym zaproponować pewne zmiany taryfikatorze kar. Mianowicie chciałbym by wprowadzono system procentowy,  a przynajmniej by wyglądało to na taki, (czyli z 10 pkt zrobić max 100), dodatkowo szukałem dokładniejszych informacji na temat "czasowych kar" jest o nich wzmianka w 2 punkcie dodatkowych informacji, jednak w samym taryfikatorze nie mogłem się doszukać, kiedy są one faktycznie stosowane (być może coś przeoczyłem, więc w takim przypadku będę wdzięczny za poprawienie mnie). Chciałbym również by sam taryfikator dzięki systemu procentowemu i praktycznemu zastosowaniu "czasowych kar" był bardziej rozpisany i surowszy, czyli gracz nie dostaje upomnienia, lecz od razu punkty karne (mogą być wyższej lub niższej wagi zależnie od wykroczenia i po określonym czasie mogą zniknąć)  i miło by było gdyby dodano go w formie infografiki, która będzie czytelniejsza od samego tematu. Dodatkowo proponowałbym dodać "modernizację postów" od pewnego progu procentowego np. Od 70% każdy post tego użytkownika musi zostać sprawdzony przez członka administracji przed upublicznieniem

Niżej zamieszczam przykład takiej infografiki i samego systemu kar, (Jeśli nie zauważyłem jakiejś wzmianki o serwisie, z którego pochodzi regulamin i go nie usunąłem proszę o natychmiastowe poinformowanie mnie o tym a postaram się to usunąć)

[Obrazek: A1VY7ut.jpg]

[Obrazek: 76561198096023534.png]

Ciekawy pomysł, za dodaniem.
Jednak uważam iż, że kary są zbyt surowe.

Reflink - 15 pkt.

Jeśli osoba wcześniej nas poinformowała o tym że to jest reflink, to uważam że to nie ma sensu.
(Oczywiście jeśli owy reflink był w temacie Off-Topic, a nie na Shoutboxie)

Handel - 10 pkt.

Nie wiem o jaki handel Ci chodzi, jeśli chodzi o przedmioty z innych gier za to jest ban permanentny.
Jeśli chodzi o przedmioty serwerowe to powinno być to legalne.

(04-04-2017, 13:32)Yanek napisał(a): Ciekawy pomysł, za dodaniem.

Reflink - 15 pkt.

Jeśli osoba wcześniej nas poinformowała o tym że to jest reflink, to uważam że to nie ma sensu.

Handel - 10 pkt.

Nie wiem o jaki handel Ci chodzi, jeśli chodzi o przedmioty z innych gier za to jest ban permanentny.

(04-04-2017, 13:32)Yanek napisał(a): Ciekawy pomysł, za dodaniem.

Reflink - 15 pkt.

Handel - 10 pkt.

Jak już wcześniej powiedziałem to jest tylko przykład z innego forum, które korzysta z podobnego systemu, rzecz jasna jest to forum o odmiennej tematyce i tam inaczej są postrzegane reflinki czy handel. Sam system kar ma być surowszy, ponieważ punkty będą przyznawane okresowo, a na zawsze jak dotychczas, jednak osobiście zmieniłbym czas, przez jaki są przyznawane ostrzeżenia, ponieważ ma on karać głównie osoby nagminnie łamiące regulamin, jednocześnie dając możliwość poprawy nowym użytkownikom forum, którzy nie zdążyli się zapoznać dokładnie z regulaminem (wiem to nie jest żadne usprawiedliwienie, jednak tego typu użytkownicy zaraz po otrzymaniu ostrzeżenia za drobne wykroczenie postanawiają się poprawić) czy też było to jakieś niedopatrzenie czy też użytkownik po pewnym okresie "dojrzał" i zachowuje się tak jak należy.

@Edit

Dodatkowo chciałbym dopowiedzieć, że z mojego punktu widzenia system kar przypomina w dużej mierze ten z poprzedniego silnika, a skoro nowy oferuje o wiele większe możliwości to szkoda było by z tego nie skorzystać. No i oczywiście aktualny system kar nie będzie się sprawdzał przy większej ilości aktywności i administracji, ponieważ członek administracji musiałby być zaznajomiony z każdym tematem i postem by wiedzieć czy dany użytkownik nie dostał wcześniej już upomnienia by go odpowiednio ukarać. Wiem z doświadczenia, że jest to bardzo czasochłonne i można powiedzieć, ze męczące, ponieważ w takim wypadku najlepiej będzie, jeśli moderator/administrator jest zaznajomiony z serwerem, którego dział modernizuje (Sam w przeszłości poświęcałem ogrom czasu by aktywnie działać na wszystkich serwerach serwerowni IQ by jak najlepiej wykonać swoją prace)

Za dodaniem :d

PS: ledwo wrocil i juz takie tematy xd
[Obrazek: 2f3IFPj.png]
Memy związane z serwerownia  https://www.facebook.com/typowygracziq/
Grafika na zamówienie https://www.facebook.com/Aroneksia/

Myślę ze pomysł jest godny zrealizowania. Jednak te kart są zbyt surowe
Z poważaniem i wyrazami szacunku
Prototyp1337

(04-04-2017, 20:46)Prototyp napisał(a): Myślę ze pomysł jest godny zrealizowania. Jednak te kart są zbyt surowe

Już po raz któryś tłumaczę. Powyższa grafika to jest tylko i wyłącznie przykład samego systemu kar i takiej infografiki zapożyczony z bardzo dużego forum i o innej tematyce, więc oczywiste jest, że muszą oni zastosować inny system kar niż taki, który by się nadał pod nie wielką serwerownie Minecraft.

Osobiście również bym wprowadził system kar gdzie za np. Spam dostaje się na przykład 15 pkt ostrzeżeń, lecz na krótszy termin, tutaj przykładowo podam 3 miesiące.

Oczywiście chętnie wysłucham waszych propozycji.

@ref

Prosiłbym o nowe opinie na ten temat

Jestem za

Ten tartyfikator to porażka.
Dostałem bana za mówienie prawdy. Jaknajbardziej za wprowadzeniem.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości